مطالعه ,کنکور ,امتحانی ,زمان ,ایام ,دروس ,ایام امتحانات ,مطالعه دروس ,برای کنکور ,چطوری برای ,امتحانات چطوری ,ایام امتحانات چطوری

ایام امتحانات چطوری برای کنکور درس بخونم

درس خوندن کنکور در ایام امتحانات


یکی از دلایلی که بسیاری از دانش‌آموزان فکر می‌کنند مطالعه در ایام امتحانات، کمکی به کنکور آنها نمی‌کند، این است که مطالعه دروس را صرفا برای پاسخ دادن به سؤالات و به اصطلاح به صورت شب امتحانی انجام می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود تا بخش زیادی از مطالب، فراموش شده و در کنکور مورد استفاده قرار نگیرد؛ اما در این میان، داوطلبانی نیز هستند که با خلاقیت، از این لحظات به نحو احسن استفاده می‌کنند. شما هم سعی کنید خلاق باشید؛ مثلا در زمان امتحانات، درس‌های امتحانی را که در پیش دارید محور اصلی قرار دهید و بیشتر به آنها بپردازید، اما بخشی را هم، با توجه به شرایط خود در برنامه، به تست زدن درس‌ها یا مطالعه دروس پایه در حد امکان اختصاص دهید؛ البته به خاطر داشته باشید که برای خلاق بودن، ابتدا باید استراتژی ها مشخص شود و شما بتوانید بعضی از تصمیم‌ها را برای خودتان بگیرید؛ ضمنا این نکته هم مهم است که بدانید شرایط شما در آن درس چگونه است و چقدر وقت دارید و چه کارهایی را برای موفقیت در امتحان آن درس باید انجام دهید. وقتی به همه این سؤالات پاسخ دادید، می‌توانید زمانی را هم به انجام کارهای مطالعاتی غیر امتحانی اختصاص دهید.

۵- جای تست در دوره امتحانات

بسیاری از داوطلبان، هنگام مطالعه هر مبحث یا درس یا در پایان هفته یا در زمان مرور یک درس، بخشی از وقت و زمان مطالعه را به تست‌زنی اختصاص می‌دهند. با توجه به اینکه امتحانات، بیشتر به صورت تشریحی برگزار می‌شود، این سؤال برای بیشتر داوطلبان به وجود می‌آید که اگر مطالعه دروس در این دوره به موفقیت ما در کنکور کمک می‌کند، پس جای تست زنی در این زمان کجاست.

باید اشاره کرد که تست‌زنی در مباحثی از دروس که در امتحان می‌آید به شما کمک می‌کند تا از طرفی، خود را به شیوه کنکوری هم بسنجید، و از طرف دیگر، از مطالعه مجدد آن مباحث تا حد زیادی بی‌نیاز شوید. بهترین کار در این دوره، مطالعه درس های امتحانی و حل تعدادی تست پس از مطالعه مباحث هر درس، مطالعه کتاب، جزوه و حل مسایل تشریحی است.


مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور 98

منبع اصلی مطلب : انگیزش کنکور
برچسب ها : مطالعه ,کنکور ,امتحانی ,زمان ,ایام ,دروس ,ایام امتحانات ,مطالعه دروس ,برای کنکور ,چطوری برای ,امتحانات چطوری ,ایام امتحانات چطوری
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

ساموزیک : ایام امتحانات چطوری برای کنکور درس بخونم